Strateginis posūkis: AB „Agrowill Group“ taikys tausojančios ekologinės žemės ūkio gamybos modelį

Viena didžiausių Lietuvoje investicijų į žemės ūkio sektorių įmonių AB „Agrowill Group“ pradeda įgyvendinti ekologinės žemės ūkio gamybos strategiją – visa bendrovės valdoma žemė bus dirbama remiantis ekologinio ūkininkavimo principais, tie patys principai galios ir „Agrowill“ gyvulininkystės įmonėse. Bendrovė jau pateikė paraiškas ekologinio žemės ūkio sertifikavimo įstaigai „Ekoagros“. Užbaigus sertifikavimo procesą, pirmoji ekologiška sertifikuota „Agrowill“ produkcija rinkoje atsiras 2017 metais. Bendrovė ūkininkauja pagal ekologines taisykles jau nuo šių metų birželio vidurio.
Ekologinei žemdirbystei „Agrowill Group“ planuoja skirti visus turimus ir nuomojamus dirbamos žemės plotus – apie 24 tūkstančius hektarų.
„Tai, kas vyksta, yra giluminių, strateginių pokyčių „Agrowill“ veikloje pradžia. Galima sakyti, kad mes ką tik pradėjome kurti infrastruktūrą visiškai naujam žemės ūkio gamybos modeliui ir aš kalbu ne vien apie verslą – tai yra ir naujos ideologijos, ir naujų santykių su aplinka principų užuomazgos. Kol kas anksti kalbėti apie ilgalaikius tikslus, juolab apie taktinius veiksmus, mes puikiai suprantame, kad artimiausiais metais „Agrowill“ laukia nelengvas permainų laikotarpis, todėl belieka susitelkti ir kantriai dirbti“, – komentavo „Agrowill Group“ valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius.
Vykdomos tausojamos ekologinės žemdirbystės permainos ne tik priartins gamybos procesus prie naujausių mokslo žinių taikymo praktikoje, bet ir tikimasi, kad paskatins kitus žemės ūkio rinkos dalyvius taip pat aktyviai prisidėti prie Lietuvos žemės ir vandens telkinių tausojimo.
„Mūsų tikslas ir siekiamybė – kuo platesnis natūralių ir chemiškai nepaveiktų maisto produktų pasirinkimas ir prieinamumas bei Lietuvos žemės tausojimas. Todėl savo prioritetu pasirinkome ekologinės žemdirbystės plėtrą“, – akcentavo „Agrowill Group“ atstovas.
„Ekoagros“ atliekamas pasėlių ir galvijų sertifikavimo procesas turėtų baigtis šių metų spalį. Sertifikavus pasėlių plotus pagal priduotas paraiškas, grupė įgys teisę gauti ekologiškas išmokas, kuriomis pagal ES ir nacionalinę tvarką kompensuojami derliaus kiekio sumažėjimai dėl cheminių trąšų ir apsaugos priemonių priedų nenaudojimo. Pirma ekologiškai gaminama produkcija bus užauginta jau kitąmet, tačiau pagal galiojančią tvarką 2016 metais ji dar bus laikoma pereinamojo laikotarpio. Visiškai ekologiška produkcija bus nuo 2017 m.
ES ekologiškų maisto produktų rinka vidutiniškai auga po 6% per metus. 2014 metais jos apyvarta buvo apie 25 mlrd. eurų. Ypač sparčiai, apie 10% per metus, tokių produktų vartojimas auga Skandinavijos šalyse.
„Mūsų tikslas nuo 2017 metų pagamintą ekologišką produkciją realizuoti Baltijos ir Skandinavijos rinkose, taip pat Lenkijoje ir Vokietijoje“, – pažymėjo K.Juščius.

Daugiau informacijos:
Vladas Bagavičius, AB „Agrowill Group“ valdybos narys, tel. +370 610 31807