„AUGA group“ valdomos įmonės pardavė 100% „Grybai LT“ pajų „Kauno grūdams"

2023 m. liepos 21 d. „AUGA group“ valdomos įmonės pasirašė sandorio užbaigimo aktą dėl bendrovės „Grybai LT“ 100% pajų pardavimo „Kauno grūdams“. Viso „AUGA group” gavo 16,3 mln. Eur sumą, kurią sudaro 12,9 mln. Eur už „Grybai LT“ pajus ir 3,4 mln. Eur paskolos grąžinimas „Baltic Champs“.

„Grybai LT“ gamina ekologiškus galutiniam vartojimui paruoštus produktus: sriubas, konservuotas daržoves, troškinius ir grūdinius patiekalus. Eksporto geografija apima 30 šalių, tarp jų pasaulyje pirmaujančios ekologinių produktų rinkos: Jungtinės Amerikos Valstijos, Vokietija, Japonija. 2022 m. duomenimis, „Grybai LT“ pajamos sudarė 8,9% „AUGA group“ bendrų pajamų.

Vartotojai parduotuvių lentynose ir toliau galės rasti savo pamėgtas sriubas, konservuotas daržoves bei kitus patiekalus, tačiau ateityje šie produktai bus ženklinami ne „AUGA“, o jau kitais prekių ženklais. Šalys susitarė dėl maksimalaus 18 mėn. pereinamojo laikotarpio, kurio metu produktai galės būti tiekiami su „AUGA“ prekės ženklais.  

„Džiaugiamės sėkmingu sandoriu ir tuo, kad nuo nulio išvystytas pelningas konservuotų, galutiniam vartojimui skirtų produktų verslas bus plėtojamas su kitais jo savininkais. Pardavėme šį verslą, nes jis nebeatitinka „AUGA group“ strateginės krypties – vystyti žemės ūkio technologijas ir tiekti kasdienio vartojimo produktus, kurie turi mažesnį poveikį aplinkai. Sriubų ir kitos „Grybai LT“ produkcijos gamybai buvo reikalingos žaliavos, kurių negalime užsiauginti pagal „AUGA“ tvarumo standartus ir pasiekti jų neutralumo klimatui“, – sako Kęstutis Juščius, „AUGA group“ generalinis direktorius.

Kęstutis Juščius pažymi, kad „AUGA group“ toliau koncentruosis į strategijoje išskirtas pagrindines veiklos kryptis: emisijas mažinančių žemės ūkio technologijų kūrimą, tvaraus ūkininkavimo plėtrą ir naujos tvaresnių ekologiškų produktų kategorijos stiprinimą. Naujų produktų žaliavos yra auginamos išskirtinai tik „AUGA“ tvarumo standartą taikančiuose ūkiuose. „AUGA“ produktų liniją, žymimą „misija be kainos gamtai“, sudaro pieno ir grūdiniai produktai, kiaušiniai. „AUGA group“ planuoja plėsti esamą asortimentą ir pasiūlyti vartotojams dar daugiau produktų, pagamintų iš tvaresnių žaliavų, taip pat vystyti tokių žaliavų tiekimą maisto perdirbėjams. Grupės galutiniam vartojimui paruoštų produktų krepšelyje taip pat lieka ekologiškos avižinės košės, šviežios daržovės ir „Baltic Champs“ auginami švieži grybai.

„Įrodėme, kad gebame sėkmingai sukurti naujus verslus ir atverti naujas užsienio rinkas. Tikiu, kad su sukaupta patirtimi ir koncentruodami žmogiškuosius išteklius bei kapitalą taip pat sėkmingai išvystysime strategines verslo šakas, kurioms dabar skiriame didžiausią dėmesį. Galutiniam vartojimui skirtų produktų rinkoje taikome į daug didesnes kategorijas nei iki šiol. Sieksime eksportuoti ne produkciją, o tvarias žemės ūkio technologijas ir gaminti tvaresnį maistą su ūkininkais visame pasaulyje“, – teigia Kęstutis Juščius.

Užbaigtas sandoris ženkliai pagerins „AUGA group“ 2023 m. rezultatus ir padidins „AUGA group“ konsoliduotą pelną apie 7-8 mln. Eur.

Iš sandorio gautas lėšas „AUGA group“ planuoja panaudoti bendriesiems korporatyviniams poreikiams, įsipareigojimų daliniam padengimui, apyvartinio kapitalo papildymui arba strategijoje patvirtintų projektų finansavimui. Kaip buvo minėta ankstesniuose pranešimuose, technologijų vystymui ir plėtrai „AUGA group“ planuoja pritraukti naujo kapitalo ir papildomo finansavimo.