„AUGA group“ sėkmingai užbaigė akcijų siūlymą – išplatintos visos siūlytos akcijos

Ekologiškų produktų gamintoja „AUGA group“, AB išplatino visas siūlytas 80 mln. vienetų akcijų iš viso už 36 mln. eurų. Tai didžiausias antrinis akcijų platinimas Lietuvos bendrovių istorijoje.

Platinimo metu buvo siūloma 40 mln. vienetų bendrovės naujai išleidžiamų akcijų, ir 40 mln. vienetų esamų akcijų, kurias pardavė pagrindinė bendrovės akcininkė „Baltic Champs Group“, UAB. Paklausa siekė 104% maksimalaus siūlomų akcijų kiekio. Mažmeninių investuotojų paraiškos visiškai patenkintos. Visos siūlytos akcijos išplatintos už 36 mln. eurų, po 0,45 euro už vieną akciją. Bendrovė ir „Baltic Champs Group“, UAB už siūlymo metu parduotas akcijas gavo po 18 mln. eurų.

Prekybą akcijomis Nasdaq Vilnius ir Varšuvos vertybinių popierių biržoje numatoma pradėti iki 2018 m. rugpjūčio 30 d.

„Sėkmingas visų siūlytų akcijų išplatinimas rodo, kad investuotojai tiki AUGA švaraus maisto, gaminamo aplinką tausojančiu būdu, verslo modeliu, planuojamais bendrovės plėtros projektais bei vadovybe. Ir toliau su atsidavimu dirbsime vystydami bendrovės pasirinktą verslo modelį, kuriame vertės auginimas akcininkams neatsiejamas nuo rūpinimosi aplinka, darbuotojais, visuomene“, – sako Kęstutis Juščius, „AUGA group“ valdybos pirmininkas.

Pritrauktas lėšas bendrovė planuoja investuoti į projektus, kurie padidintų sinergiją tarp skirtingų šiuo metu bendrovės grupės įmonių vykdomų ūkininkavimo šakų, padidintų bendrovės produktų asortimentą, t.y., investicijoms į įsigytas žemės ūkio bendroves, paukštininkystės ir gyvulininkystės fermų bei pašarų gamybos pajėgumų plėtrai, biodujų gamybos ir pritaikymo žemės ūkio technikai projektams.

„Dėkojame investuotojams už parodytą pasitikėjimą. Jūsų investuotų lėšų dėka galėsime bendrovės ambicingus ir tvaraus pokyčio siekiančius projektus įgyvendinti greičiau ir sėkmingiau“, – teigia bendrovės valdybos pirmininkas.

Vienu stambiausių investuotojų į naujai išleidžiamas įmonės akcijas tapo Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (EBRD). Bankas įsigijo bendrovės akcijų už maždaug 9 mln. eurų. EBRD itin didelį dėmesį skiria bendrovėms ir projektams, kurie yra orientuoti į energijos tausojimą, tvarų žemės naudojimą, gamtos išteklių išsaugojimą, taršos mažinimą. EBRD investicijos visiems kitiems investuotojams yra ženklas, kad bendrovė savo veikloje taiko aukštus tvarumo standartus, yra orientuota į darnią plėtrą.

„Džiaugiamės priimdami EBRD į bendrovės akcininkų gretas. Tikimės iš jų pasisemti patirties bendrovių valdymo, aplinkos apsaugos ir socialinės atitikties srityse bei tobulėti palaipsniui pritaikant gerąsias praktikas bendrovės veikloje“, – sako p. Juščius.

Sėkmingu akcijų išplatinimu bendrovė ne tik pritraukė kapitalo verslo plėtrai, bet ir ženkliai padidino laisvai prekiaujamų akcijų kiekį, ir taip sudarė galimybes akcijų likvidumo padidėjimui bei patrauklesnes sąlygas investuoti smulkiesiems bei instituciniams investuotojams. Tinkamai užbaigus likusius siūlymo proceso formalumus bendrovė siekia ir tikisi, jog jos akcijos bus perkeltos iš Nasdaq Baltijos Papildomojo prekybos sąrašo į Baltijos Oficialųjį prekybos sąrašą.

Bendrovės finansiniu patarėju vykdant akcijų platinimo procesą buvo Estijoje registruotas bankas AS LHV Pank, o teisiniais patarėjais – TGS Baltic.