„AUGA group“ ruošiasi pirmosios biometanu ir elektra varomų traktorių partijos gamybai

2021 m. rudenį ekologiško maisto gamintoja „AUGA group“ pristatė pirmąjį pasaulyje biometanu ir elektra varomą traktorių – „AUGA M1”, skirtą profesionaliam naudojimui. Šiemet įmonių grupė kartu su vienu stipriausiu žemės ūkio technikos gamintoju regione – „Rokiškio mašinų gamykla“ – pradeda ruoštis pirmosios traktorių partijos gamybos darbams. „AUGA group“ planuoja, kad 2022 m. antroje pusėje traktoriai bus įdarbinti grupei priklausančiuose ūkiuose.

„Pastarasis pusmetis žymi aktyvaus prototipo bandymų periodą mūsų ūkiuose. Tam, kad technologijos vystymo sparta būtų dar didesnė, o traktorius būtų galima pritaikyti realiuose darbuose kuo greičiau, išplėtėme ir savo inžinierių komandą, kuri per šį laiką išaugo daugiau nei 3 kartus“, – sako Kęstutis Juščius, „AUGA group“ generalinis direktorius.

Jis priduria, kad aktyvūs traktoriaus bandymai vyksta ir iki šiol, tam, kad inžinierių komanda galėtų susirinkti kuo daugiau duomenų ir užtikrintų sklandų pirmosios partijos gamybos procesą. „Pastarieji bandymai leido sukaupti dar daugiau techninių žinių ir patobulinti technologiją. Sėkmingi bandymų rezultatai leido mums žengti naują žingsnį – pradėti pasiruošimą pirmosios partijos gamybos darbams kartu su „Rokiškio mašinų gamykla“. Šiuo metu jau yra konstruojami hibridinių traktorių rėmai, o gamybai reikalingos detalės jau atkeliauja į Lietuvą“, – teigia K. Juščius.

Sutartį su „Rokiškio mašinų gamykla“ dėl kontraktinės hibridinių traktorių gamybos „AUGA group“ pasirašė dar praėjusių metų pabaigoje. Lietuvoje įsikūrusi gamykla turi ilgametę patirtį žemės ūkio mašinų gamybos ir metalo apdirbimo srityse.

„Turime gamybinę bazę, pajėgumus ir patirtį, kurią panaudosime šio projekto įgyvendinimui. Džiaugiamės, kad perspektyvios ir naujos technologijos yra gaminamos pas mus. Inovacijos yra būtinos žemės ūkio sektoriui, juk visas pasaulis visas yra susirūpinęs aplinkai daromu poveikiu. Viena tokių reikalingų technologijų jau pradėta gaminti būtent Lietuvoje“, – sako Rimgaudas Kilas, „Rokiškio mašinų gamyklos“ generalinis direktorius.

Biometanu ir elektra varomas traktorius yra pirmasis „AUGA group“ žingsnis kuriant tvarias technologijas žemės ūkio sektoriui. Įmonių grupė šiuo metu kuria ir kitas technologijas, kurios sumažins šiltnamio efektą sukeliančių dujų taršą, atsirandančią iš dirvožemio dėl tręšimo organinėmis trąšomis ir pasėlių likučių bei iš galvijų virškinimo procesų.

Tikimasi, kad 2022 m. taps esminiais grupės technologinio proveržio metais. Be hibridinių traktorių įdarbinimo ūkiuose, „AUGA group“ planuoja per šiuos metus paleisti biometano gamybą ir užbaigti specializuotų pašarų technologijos bandymus. Šių inovatyvių projektų įgyvendinimas yra dalis grupės strategijos, kuria siekiama tapti žemės ūkio technologijų (angl. AgTech) bendrove.