„AUGA group“ plečia asortimentą – rinkai pasiūlė ekologiškos vištienos, miltų ir aliejaus

Ekologiškas šviežias ir konservuotas daržoves, grybus ir sriubas iki šiol gaminusi „AUGA group“ prieš šventes mažmeninės prekybos tinklams pradeda tiekti naują galutiniams vartotojams skirtą ekologišką produkciją su „AUGA“ prekių ženklu – vištieną, viso grūdo kvietinius, ruginius, speltų miltus ir šalto spaudimo rapsų aliejų.
Naujiena Lietuvoje – modernus ekologiškas paukštynas
 „Dėl didelio baltymų kiekio vištienoje šios mėsos paklausa Europos Sąjungoje sparčiai auga. Ekologiškai auginant vištas, nenaudojami antibiotikai ar augimo hormonai, laikomasi kitų griežtų ekologinės gamybos reikalavimų. Didėjantį ekologiškos vištienos poreikį stebime ir Lietuvoje, tačiau iki šiol šios produkcijos buvo galima įsigyti tik iš pavienių ūkininkų, o didžiuosiuose prekybos centruose sertifikuotos ekologiškos vištienos visai nebuvo. Matydami nišą Lietuvos rinkoje, turėdami galimybę viščiukus auginti europinį ekologinės gamybos sertifikatą gavusiose mūsų žemėse ir juos lesinti mūsų užaugintais ekologiškais pašarais, dar šių metų pavasarį išauginome bandomąją ekologiškų viščiukų broilerių partiją. Projektas pasiteisino, tad nusprendėme ekologišką vištieną tiekti rinkai“, – sako „AUGA group“ rinkodaros vadovas Gediminas Judzentas.
Pasak jo, moderniame „AUGA group“ įkurtame pirmajame Lietuvoje ekologiškų vištų paukštyne Žadžiūnuose, Šiaulių r., vištos auginamos dvejose itin moderniose paukštidėse natūraliai, nenaudojant cheminių preparatų. Paukščiai lesinami ekologiškais pašarais. Jie turi galimybę išeiti į lauką, pakankamai erdvės judėti, kaip to reikalauja ekologiniai standartai, ir auginami beveik dvigubai ilgiau nei įprasti mėsiniai viščiukai. Vištidėse įrengtas palaipsninis apšvietimas, atkartojantis saulės tekėjimą ir laidą, rekuperacinė sistema tiekia šviežią orą, o įmontuotos elektroninės svarstyklės nuolat seka paukščių svorį. Siekiant tausoti aplinką, energija paukštidėms aprūpinti gaunama tik iš atsinaujinančių energijos šaltinių – šalia įrengtos saulės jėgainės. Planuojama, kad energiją ateityje tieks ir šalia įkurtos vėjo jėgainės.
Nauji produktai iš grūdinių kultūrų
 Be paukštienos, lietuviškų ekologiškų produktų asortimentą papildys ir „AUGA“ šalto spaudimo rapsų branduolių aliejus, kuris spaudžiamas iš „AUGA“ laukuose be cheminių trąšų ir pesticidų užaugintų rapsų. Skirtingai nuo kitų rinkoje esančių šalto spaudimo rapsų aliejų, šis gaminamas tik iš rapsų branduolių, taip išsaugant jo maistines savybes ir užtikrinant atsparumą aukštesnei temperatūrai.
„Kita mūsų naujiena – ekologiški viso grūdo kvietiniai, ruginiai ir speltų miltai, gaminami iš javų, užaugintų mūsų sertifikuotuose ūkiuose tausojant gamtą ir nenaudojant jokių chemikalų. Patys ruošiame sėklas, parinkdami daugiausia baltymų ir skaidulinių medžiagų turinčias grūdų veisles, kad kepiniai iš šių miltų būtų maistingi ir palankesni sveikatai“, – naujos produkcijos privalumus vardijo G. Judzentas.
Naujų ekologiškų „AUGA“ maisto produktų jau galima rasti prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse.