„AUGA group“ pasirašė finansavimo susitarimus su „Pagalbos verslui fondu“ ir Medicinos banku

Ekologiško maisto gamintoja „AUGA group“ ir jos dukterinės bendrovės (Grupė) pasirašė finansavimo sutartis. Jomis remiantis, Pagalbos verslui fondas (Fondas), valdomas Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) ir Medicinos bankas Grupei suteikė beveik 10 mln. Eur finansavimą.

„Gautas finansavimas trumpuoju laikotarpiu užtikrins Grupės finansinį stabilumą, o ilguoju laikotarpiu leis Grupei tęsti strategijoje numatytų technologinių projektų vystymą bei pradėti jų komercializavimą. 2022 m. tikimasi taps esminiais Grupės technologinio proveržio metais – planuojame paleisti biometano gamybą, ūkiuose įdarbinti mūsų sukurtus nulinių emisijų hibridinius traktorius, užbaigti specializuotų pašarų technologijos bandymus“, – sako Kęstutis Juščius, „AUGA group“ generalinis direktorius.

Fondas padeda stambiam ir vidutiniam verslui, patyrusiam pandemijos poveikį.

„Suteiktas finansavimas „AUGA group“ padės subalansuoti finansinius srautus, tęsti numatytas investicijas ir inovacijų kūrimą. Didžiąja dalimi įmonę Fondo finansavimas pasieks išperkant 6 mln. eurų vertės obligacijas, taip pat suteiksime 1,28 mln. eurų vertės paskolą. Finansavimas suteikiamas 4 metų laikotarpiui. Įmonių grupė turės galimybę be jokių apribojimų pilnai arba dalimis finansavimą grąžinti anksčiau sutarto termino”, – teigia VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Pasak VIVA generalinio direktoriaus D. Vilčinsko, pandemijos sukelti iššūkiai, nors ir pakito, tačiau niekur nedingo. Įmonėms itin svarbu padėti tęsti investicijas, inovacijų vystymą, taip pat finansinė pagalba reikalinga sklandžiai pereiti į po pandeminį ekonomikos ciklą.

2021 m. Grupė susidūrė su iššūkiais, kuriuos sąlygojo COVID-19 pandemija – Grupei nepavyko išvengti ligos protrūkių gamybos padaliniuose dėl ko buvo patirti trumpalaikiai gamybinių pajėgumų trūkumai. Grupės planus taip pat pakoregavo sutrikusi pasaulinė logistika – dėl transporto trūkumo išaugo logistikos kaštai, išsibalansavo tiekimo grandinė, vėlavo eksporto projektų įgyvendinimas. 2021 m. nestigo iššūkių ir augalininkystės segmente dėl birželio ir liepos mėnesiais fiksuotų stichinių karščių, kurie turėjo reikšmingos įtakos Grupės rezultatams.

Medicinos bankas, orientuotas į žemės ūkio ir kitas žaliąsias investicijas, taip pat pasirašė susitarimą su Grupe. Medicinos bankas Grupei suteikė 2,5 mln. Eur paskolą 3 metų laikotarpiui.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie vienos iš rinkos lyderių „AUGA group“ plėtros ir strateginių tikslų siekimo. Vertiname ir palaikome šios įmonių Grupės vertybes, veiklą ir siekį plėtoti ekologišką augalininkystę bei pienininkystę būdais, kurie prisideda ne tik prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimo, tačiau yra modernūs, novatoriški, tvarūs. Matome, kad ekologiškų ir tvariai užaugintų bei pagamintų produktų paklausa rinkoje auga ir manome, kad kuo toliau, tuo labiau žmonės ims vertinti maistą bei kitus produktus, kurie yra ne tik puikiai atrodantys ir skanūs, tačiau jų auginimo ir atkeliavimo iki mūsų namų kelias yra mažiau taršus. Tikime ir norime prisidėti prie tokių projektų įgyvendinimo“, – teigia Medicinos banko Komercijos departamento direktorius Julius Ivaška.