„AUGA group” grupės įmonės pasirašė susitarimus su finansų institucijomis dėl paskolų refinansavimo ir papildomų limitų suteikimo

Šių metų lapkričio 25 d. „AUGA group“ grupės įmonės pasirašė susitarimus dėl paskolų refinansavimo ir papildomų limitų suteikimo su bankais: „Citadele“, „Luminor“ bei „Swedbank“. Šalys sutarė dėl ilgalaikio bendradarbiavimo, o tai leis grupei skirti didesnį dėmesį ir resursus efektyvumui didinti bei vystyti naujas technologijas, siekiant strategijoje užsibrėžtų tikslų.

„Jau kuris laikas grupė siekė įgyvendinti strategijoje iškeltą tikslą – refinansuoti esamus įsipareigojimus bei pertvarkyti savo finansavimo struktūrą, mažinant trumpalaikių ir didinant ilgalaikių įsipareigojimų portfelio dalį. Džiaugiamės, nes gerėjantys grupės rezultatai ir palankus bankų požiūris į mūsų veiklos sektorių bei „AUGA group“ tvarumo strategiją padėjo rasti visoms pusėms priimtinus sprendimus“, – sako Mindaugas Ambrasas, „AUGA group“ finansų departamento direktorius.

Pagal naujus susitarimus, bankai finansuos pagrindines veiklą vykdančias „AUGA group“ grupės įmones. AUGA group, AB, kaip juridinis vienetas, išliks obligacijų leidėja. Tikimasi, kad toks sprendimas didins grupės veiklos skaidrumą, o bankams ir obligacijų turėtojams leis geriau įvertinti finansuojamų įmonių rezultatus.

Sutartyse su finansinėmis institucijomis nurodyta, kad bendra pasirašytų sutarčių suma siekia 38,1 mln. Eur ir tai yra 11,6 mln. Eur daugiau, nei ankstesni paskolų limitai. Per pirmąjį 2020 m. pusmetį grupės pajamos padidėjo 20 proc., palyginti su ankstesniais metais, o EBIDTA atitinkamu laikotarpiu išaugo 24 proc. Naujų ilgalaikių paskolų grąžinimui grupė turės skirti mažiau nei 3 mln. Eur per metus. Tai suteiks grupei daugiau lankstumo ir galimybių investicijoms bei plėtrai.

„Šiuo metu aktyviai dirbame siekdami sumažinti grupei veiklos šiltnamio dujų emisijas, vystome unikalias technologijas trijose pagrindinėse srityse, kurios išskiria didžiąją dalį emisijų. Daug dėmesio skiriame ir esamų verslo segmentų efektyvumo gerinimui, siekdami sulyginti ekologinio ūkininkavimo derlingumą ir kaštų struktūrą su konvencinio ūkininkavimo lygiu. Visiems šiems tikslams pasiekti yra reikalingos nemažos investicijos, todėl naujosios paskolų sąlygos mums leis ieškoti kokybiškesnių sprendimų ir padės greičiau pasiekti rezultatus, kurių tikimės“, – teigia Kęstutis Juščius, „AUGA group“ generalinis direktorius.