AB „Agrowill Group“ steigia inovacijų ir technologijų plėtros padalinį

Ekologinio ūkininkavimo modelį pasirinkusi AB „Agrowill Group“ steigia Inovacijų ir technologijų plėtros skyrių, kuriame bus kuriamos ir plėtojamos tokio modelio diegimui ir tobulinimui reikalingos technologijos. Šio padalinio specialistai tobulins specialiai ekologinei žemdirbystei skirtus padargus, rengs specializuotus karvių ir paukščių fermų projektus, atliks dirvožemio kokybės tyrimus, plėtos biodujų pritaikymo tausojančiai ekologinei ūkininkystei projektus.
Padalinyje jau dirba 4 specialistai, o iš viso ketinama įdarbinti iki 10 įvairaus profilio mokslininkų ir inžinierių. Įgyvendinant projektus bus bendradarbiaujama su mokslo įstaigomis, Lietuvos ir užsienio tyrimų centrais, specializuotomis įmonėmis.
„Tokio padalinio poreikis atsirado iš karto, kai tik realiai pradėjome įgyvendinti ambicingą transformacijos projektą. Ekologinės žemės ūkio technologijos sparčiai plėtojamos, tačiau šioje srityje dar yra nemažai baltų dėmių, todėl kai kuriuos uždavinius teks spręsti patiems. Jau šiandien žinome, ko mums reikia, didžiausias iššūkis šiuo metu – suburti tinkamą komandą“, – sakė „Agrowill Group“ generalinis direktorius Linas Bulzgys.
Pasak jo, ne visas technologijas galima tiesiog nusipirkti, ekologinis ūkininkavimas yra jautrus vietos dirvožemio ir klimato specifikai, todėl reikalingi specialistai, galintys tokias technologijas sukurti arba adaptuoti Lietuvai. Be to, „Agrowill Group“ diegiamas tausojančio ūkininkavimo modelis turi nemažai unikalių elementų, todėl bendrovės specialistams kai kurias technologijas ir procesus teks kurti ant švaraus lapo.
Praėjusių metų rugsėjį „Agrowill Group“ tapo oficialiu Vokietijos bendrovės „Treffler“ atstovu Baltijos šalyse. Ši bendrovė kuria ir gamina išimtinai ekologinei žemdirbystei skirtus padargus.

Daugiau informacijos:
Linas Bulzgys, AB „Agrowill Group” generalinis direktorius, tel. +370 685 16 267