AB „Agrowill Group“ per devynis šių metų mėnesius didino ir pajamas, ir pelną

Ekologinio ūkininkavimo modelį diegianti AB „Agrowill Group“ įmonių grupė šiemet per devynis mėnesius gavo 32,04 mln. eurų pajamų (14,1 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį) ir uždirbo 9,91 mln. eurų (pernai grynasis pelnas per tą patį laikotarpį siekė 9,18 mln. eurų). Pardavimo apimčių augimą lėmė gausus grūdų derlius, o pelno rodiklį stipriai pagerino trečiąjį ketvirtį iš naujo įvertintas investicinis turtas.
Bendrovės EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją) rodiklis šiemet padidėjo beveik du kartus. Trijų ketvirčių „Agrowill Group“ EBITDA siekė 8,4 mln. eurų, o pernai per tą patį laikotarpį – 4,22 mln. eurų. EBITDA augimą taip pat skatino gausus grūdų derlius, išaugęs augalininkystės pelningumas ir padidėjusios ES išmokų apimtys.
„Eliminavus grynojo pelno rodiklį lėmusius faktorius, bendrą rezultatą vertintumėm patenkinamai, tačiau tarp ataskaitos eilučių yra svarbesnių žinių, nei pajamų ar pelno pokyčiai. Visų pirma, šių metų rezultatai rodo, kad „Agrowill“ veiklų portfelis yra pakankamai diversifikuotas ir tvarus, todėl mums pavyko atlaikyti tokios galios išorinius smūgius kaip Rusijos įvestas maisto produktų embargas ar pieno rinkos perprodukcija. Antra, nuo pavasario pradėtas diegti ekologinės žemdirbystės modelis neturėjo reikšmingos įtakos šių metų derliui. Tai įkvepia tęsti pradėtą transformaciją“, – pažymėjo „Agrowill Group“ generalinis direktorius Linas Bulzgys.
Ekologinei žemdirbystei „Agrowill Group“ skyrė visus turimus ir nuomojamus dirbamos žemės plotus – apie 24 tūkstančius hektarų ir ūkininkauja pagal ekologines taisykles jau nuo šių metų birželio vidurio. Šiuo metu bendrovėje baigiamas veiklos pagal ekologinio ūkininkavimo taisykles sertifikavimo procesas.

Daugiau informacijos:
Linas Bulzgys, AB „Agrowill Group” generalinis direktorius, tel. +370 685 16 267