„AUGA group“ įsigyja įmonę „Arginta Engineering“ ir sieks pritraukti 20 mln. Eur viešo akcijų platinimo būdu

Ekologinio maisto gamybos bendrovė „AUGA group“ pasirašė akcijų pirkimo-pardavimo sutartį, pagal kurią už 6,4 mln. Eur įsigyja 100 proc. „Arginta Engineering“ akcijų.
Šios įmonės specializacija – prototipinių įrenginių, konvejerių ir keltuvų įrangos, popieriaus pramonės, energetikos bei žemės ūkio įrengimų, transformatorių dalių projektavimas ir gamyba. Pagrindiniai „Arginta Engineering“ klientai – tarptautiniai inžinerijos koncernai, tad 98 proc. įmonės pagaminamos produkcijos yra eksportuojama.
UAB „Arginta Engineering“ 2017 m. apyvarta neaudituotais finansinių ataskaitų duomenimis sudarė 12,5 mln. Eur, EBITDA buvo 0,7 mln. Eur, grynoji finansinė skola 2017 m. gruodžio 31 d. sudarė 0,7 mln. Eur. Įmonėje dirba virš 170 darbuotojų.
„Tai – strateginis ir nuoseklus „AUGA group“ žingsnis. Augant tarptautinėms ekologinėms rinkoms, mūsų įmonės veiklos mąstai taip pat plečiasi, todėl didėja inovatyvių ekologinio ūkininkavimo technologijų bei efektyvių sprendimų poreikis. „Arginta Engineering“ vertiname kaip vieną pažangiausių inžinerinės pramonės įmonių Lietuvoje, tad, įsigydami jos akcijas ir apjungdami abiejų bendrovių veiklas, sustiprinsime „AUGA group“ kompetencijas technologijų srityje ir padidinsime įmonės konkurencingumą tarptautinėse rinkose“, – įsigijimo motyvus komentavo „AUGA group“ valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius.
Pasak jo, įsigyjama „Arginta Engineering“ gamybinė bazė, darbuotojų žinios, patirtis ir profesionalų komanda leis vystyti inovatyvius įrengimus, techniką bei taikyti unikalius technologinius sprendimus švarios ir tvarios maisto grandinės srityje.
Įmonių grupės „Arginta Group“, kuriai priklauso bendrovė „Arginta Engineering“, bendrasavininkas ir vadovas Gintautas Kvietkauskas neslepia, kad priimant sprendimą parduoti įmonę, viena iš pirkėjui keliamų sąlygų buvo įmonės pagrindinės veiklos tęstinumo užtikrinimas: „Tapusi „AUGA group“ dalimi, „Arginta Engineering“ nekeis savo strateginės veiklos krypties ir toliau dirbs su tarptautiniais klientais, projektuos ir gamins kompleksinius, nestandartinius inžinerinius sprendimus. Prie šios veiklos prisidės „AUGA group“ vystomi projektai. Parduodami akcijas būtent šiai bendrovei, esame visiškai tikri abiejų įmonių veiklos sinergija ir abipusiai kuriamos vertės tvarumu“, – teigia G. Kvietkauskas.
Sandoris bus užbaigtas gavus Konkurencijos tarybos leidimą, reikalingą įsigijimui vykdyti.
„AUGA group“ šiandien taip pat paskelbė, kad per viešą akcijų platinimą iki 2018 m. vidurio įmonė ketina pritraukti iki 20 mln. Eur papildomo akcinio kapitalo, kuris bus skirtas įvykusių bei vykstančių įsigijimų finansavimui ir tolesnei verslo plėtrai.
„Per pastaruosius metus „AUGA group“ nuosekliai vykdė savo strateginius planus. Nuo 2014 m. jau esame investavę daugiau nei 15 mln. eurų į ekologinio ūkio ir ekologinio maisto gamybos vystymą. „AUGA group“ šiuo metu yra viena didžiausių Europoje vertikaliai integruotų ekologiško maisto bendrovių „nuo lauko iki lentynos“. Gautos lėšos išplatinus emisiją leis ne tik toliau vystyti ekologinį ūkininkavimą, bet ir sudarys sąlygas tapti technologijų bendrove, teikiančią inovatyvius sprendimus ekologiško ir tvaraus maisto grandinėje“, – sako „AUGA group“ valdybos pirmininkas K. Juščius.

Daugiau informacijos:
Generalinis direktorius
Linas Bulzgys
+370 5 233 5340